KONST / Litografier / Färglitografi 10974025
nr 1097 4025
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), blåsippor, 357/360, signerad, motivet: 40x55
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 mars 2017
kl 20:54:28
150 kr
20 mar
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås